Олігархи поховають український футбол під купою грошей

Автор avtor Дата 17.04.2016 в 10:13 | Раздел Главное, Премьер-Лига, Украина | Мнений 0

Протягом останніх двох десятків років професійний український футбол розвивався стрімкими темпами. Провідні команди прем’єр-ліги купували дорогих іноземних гравців, виплачували футболістам величезні зарплати, і навіть завойовували келих УЄФА. В останні два роки ситуація кардинально змінилася. Ряд футбольних клубів вищої ліги припинив своє існування, інших чекає схожа доля. Футбольна система, яка трималася на грошах олігархів, дає збій. При цьому власники контрольних пакетів акцій футбольних клубів поводяться як звичайні «кидали» — не платять зарплату тренерам і футболістам.

За часів, коли доходи українських олігархів «лилися рікою», було модно купувати футбольні команди. Хтось із власників клубу справді «хворів» за футбол, хтось робив це заради статусу. Останні 20 років футболісти провідних футбольних клубів не могли поскаржитися на життя. Зарплати гравців прем’єр-ліги могли коливатися від 50 до 250 тисяч доларів на місяць, затримок з виплатами не було. Деякі клуби будували або реконструювали стадіони, і навіть розвивали дитячо-юнацький футбол. Практично всі вкладення президентів футбольних клубів окупали себе, футбол був для олігархів і мільйонерів дорогим хобі.

За допомогою чемпіонату і футбольних команд олігархи змагалися між собою в тому, хто з них краще і більш впливовою. Всі ці роки за рахунок багатих власників футбольних клубів годувалася величезна армія футбольних чиновників. Різного роду члени виконкомів, комітетів, інспектори, арбітри, агенти, тренери — всі були залежні від фінансових вливань і подачок. Правила футболу як системи і як гри диктували українські олігархи. Така система разом з чиновниками і суддями «купувалася» і спонсорувалася так само, як купувалися гравці в команду. Олігархи боролися один з одним на футбольному полі не тільки складами своїх футбольних команд, а й за допомогою чиновників і суддів, які за своєю суттю ставали олігархами в рамках Федерації футболу.

Тому в футбольному середовищі з’явилися терміни, що відображають суть боротьби футбольних кланів, схожою на кримінальні розборки 90-х років. Сьогодні будь-який уболівальник розуміє, про що говорять фрази «зіграти договірняк», «розвести», «прибити», «зіграти на контору». Всі ці терміни нагадують «базар» злодійського блатного світу. Адже сьогоднішні олігархи створювали свої капітали саме в тій бандитському середовищі 90-х. Крім офіційних зарплат футболістам і тренерам в цій «середовищі» існують і інші методи оплати, що покращують результат гри в чиюсь користь. «Підйомні» — гроші, за «договірний матч» або «потрібний результат з іншою командою». Гроші «на роботу з суддями» — по суті хабар для суддів, щоб забезпечили потрібний результат матчу. Так звані «агентські» — плата посередникам, різним менеджерам за їх послуги.

І ось зараз вся ця система, яка трималася на потрібних «футбольних людей» — руйнується. Грошей у олігархів через кризу ставати все менше, тому «стара система» не приносить ні результату, ні задоволення.

За кордоном основні доходи футбольних клубів залежать від контрактів з телебаченням, яке в свою чергу заробляє на грошах від реклами рейтингових матчів. Права на трансляцію популярних команд продаються за великі гроші. Частина доходів дають квитки на матчі і прибуток від продажу спортивної атрибутики. В Україні над подібними схемами ні хто не працював, гроші просто вливалися олігархами без всяких бізнес-планів або реформ. Хтось, як Ринат Ахметов примудрявся заробляти на перепродажі гравців, але це були поодинокі випадки, хоча могли приносити десятки мільйонів прибутку власнику клубу.

Вся ця футбольна «система» давно вимагає змін, стратегії розвитку, хорошого бізнес-плану для заробляння грошей. Для цього потрібна буквально — революція, тобто зміна влади олігархів, які про правила чесної гри між собою домовитися ні коли не зможуть.

Футбол — гра для мільйонів людей, а не «гра мільйонів» олігархів. Не припустимо, щоб результат гри і взагалі розвиток футболу залежало від правил встановлених олігархами. Багато футбольних клуби зараз розпадаються, тому що вони були штучно створені, ці команди не були народними, як один з найбагатших клубів світу «Барселона». Для того, щоб футбольна система запрацювала і дала результат, потрібно зменшити вплив олігархів, які часто мають в клубах контрольний пакет акцій.

При старій системі за чемпіонство боролися два клуби «Динамо» і «Шахтар». Навіть «Дніпро» Коломойського не в змозі фінансово виграти чемпіонство. Всі інші клуби є статистами, які імітують боротьбу і вище свого місця в турнірній таблиці не піднімуться. У топ-чемпіонатах Англії, Іспанії, Італії, Німеччини за чемпіонство теж бореться кілька багатих клубів. Але в цих країнах є інфраструктура, яка приносить великі доходи клубам. В Україні існує багатомільйонна армія футбольних уболівальників — це живі гроші. Багато розвалені клуби такі як запорізький Металург або рівненський «Верес» відродилися не на гроші мільйонерів, вони стали народними футбольними клубами, хоча і в нижчих лігах. Так невже для того, щоб зробити народними такі команди як харківський «Металіст» або луцьку «Волинь» спочатку потрібно їх розпустити, а потім почати відродження в другій або аматорської лізі?

Коли у олігархів були капітали вони бездумно кидали гроші на футбол, роздмухували бюджети і намагалися зрівнятися сумами розтрат з власниками світових топ-клубів. Але ці гроші не працювали в футбоьной системі, а скоріше псували гравців, їхньої кар’єри.

За роки становлення українського чемпіонату господарі українських клубів витратили близько 800 млн. Доларів на придбання іноземних футболістів-легіонерів. Ці гроші в більшій мірі виведені з української економіки за кордон. При цьому заробити на різниці в ціні при купівлі та продажу гравців вдалося всього 100 млн. Доларів. Але ж існують ще й витрати на зарплати і премії футболістам і тренерам. Зарплата провідних тренерів і гравців української «Прем’єр-ліги» доходять до мільйона доларів на рік. Гравці молодіжних і юнацьких складів топ-команд отримують зарплати по 20-25 тисяч доларів. Звичайно, в контрактах різних футболістів позначені різні зарплати, але ці суми в сотні і в тисячі разів перевищують середні зарплати простих українців. За деякими даними на підкуп арбітрів за ці роки клуби виклали більше 100 млн. Доларів. Тобто загальна сума вкладених в футбол грошей близька до мільярду доларів. При цьому сучасний дитячий футбол, який виховує майбутніх «зірок» футболу вимагає в тисячі разів менших вкладень. Та й українські гравці ні чим не гірше закордонних.

Деякі футбольні клуби — «Металіст», «Волинь», «Говерла», зараз знаходяться на межі зникнення або зниження в класі, мають проблеми через заборгованість із зарплати. Три клуби — київський «Арсенал», запорізький «Металург», криворізький «Кривбас» просто припинили своє існування. А адже це команди з міст мільйонників, де є розвинена промисловість і потенційні спортивні спонсори. Громадськість великих міст могла б просто створити народні футбольні команди, де б акціонери фінансово підтримували улюблені клуби.

Прикладом якомога відродити футбольний клуб, може служити історія рівненського «Вереса», який є першим народним клубом України. Громадськість міста з населенням близько 246 тисяч відродила розпався в 2011 році футбольний клуб. Форма правління «Вереса» Суспільні союз. Всього лише за 100 гривень вболівальники могли стати власниками футбольного союзу. Майже за півтора року кількість власників акцій клубу зросла до 3500 осіб. Команда «Верес» зараз знаходиться в перших рядках чемпіонату другої ліги. За відвідуваністю домашніх матчів «Верес» входить в десятку команд першої та другої ліги. У «Вереса» є клубний фан-шоп, де можна купити атрибутику. Домашні та деякі виїзні матчі транслюються на місцевому телебаченні. Команду «Верес» фінансово підтримує 8 комерційних партнерів і спонсорів. Місцева влада частково фінансують клуб. Але ж недавно цього клубу просто не існувало. Тобто громадськість ініціювала відродження футболу в місті та області і розробила свій скромний бізнес-проект, який успішно працює.

Час правління українським футболом олігархами пройшло. Фінансовий і політична криза має змусити власників клубів мислити і діяти по-новому. Щоб гроші господарів клубів давали результат не в окремому матчі, а в перспективі розвитку всього футболу, потрібні болісні реформи, нововведення, стратегія. Настав час непросто бездумно вкладати гроші в футбол, а вчитися заробляти на фінансових вкладеннях.

Зараз українському футболу, як і економіці країни, потрібна «деолігархізація». Люди з мішкам грошей повинні влити ці гроші не в стару систему, гда в футбол грали «клани», а в нову, в якій футбол стане грою мільйонів уболівальників. Звичайно, не всі олігархи захочуть дати грошей на чесний футбол, де їхня команда не буде чемпіоном. Але іншого шляху немає. Ниншняя система, в якій лобіюються інтереси двох-трьох багатих клубів, приречена на провал. Щоб український футбол не був похований під тоннами доларів, які за ці роки олігархи сипали на голови «старої системи», потрібна революція в кабінетах футбольних чиновників.


�обави�� �екламное об��вление


Related posts

Loading...

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


купить диплом в москве https://gosznac-diploma.com/ купить диплом автомеханика купить диплом специалиста https://diploms-asx.com купить диплом с реестром цена москва купить аттестат за 11 класс http://free-diplommi.com купить диплом пту с занесением в реестр купить диплом о высшем образовании http://diplomrussian.com купить диплом с занесен ем в реестр купить диплом техникума купить диплом магистра купить диплом колледжа с занесением в реестр купить диплом вуза купить свидетельство о рождении купить медицинский диплом с занесением в реестр купить диплом колледжа https://rudiplomisty24.com/ купить диплом с занесением в реестр купить диплом техникума https://diplomsy-landsy24.ru/ купить диплом с реестром цена москва купить диплом института купить аттестат за 9 класс купить диплом с внесением в реестр купить диплом нового образца купить диплом в СПБ купить диплом с занесением в реестр цена купить диплом ссср https://diplomansy.com/attestat-za-9-klassкупить диплом пту с занесением в реестр купить диплом вуза купить диплом в екатеринбурге купить диплом техникума с занесением в реестр купить аттестат за 9 класс https://diplomiki.com купить диплом с реестром
купить диплом кандидата наук
https://okdiplom.com/
купить диплом фармацевта
https://nsk-diplom.com/
купить аттестат за 11 класс
https://ry-diplom.com/
купить диплом бакалавра
https://diploms-vuza.com/
купить диплом университета
https://diplom-bez-problem.com/
купить диплом бакалавра
https://kazdiplomas.com/
купить диплом техникума
https://diplomoz-197.com/
купить диплом о среднем специальном
https://kupit-diplomyz24.com/
купить диплом фармацевта
https://prodiplome.com/
купить диплом в москве
https://diplom5.com/
купить свидетельство о рождении
https://10000diplomov.ru/
купить диплом в москве
https://1magistr.ru/
купить диплом врача
https://diplom-insti.ru/
где купить диплом
https://kdiplom.ru/
купить свидетельство о браке
https://diplom45.ru/
купить диплом в москве
https://diplom-zakaz.ru/
купить диплом колледжа
https://peoplediplom.ru/
купить диплом о среднем специальном
https://diplom-profi.ru/
купить диплом вуза
https://bisness-diplom.ru/
где купить диплом
https://kupite-diplom0024.ru/
купить диплом о среднем специальном
купить диплом специалиста
https://originality-diplomiki.com
купить диплом нового образца
https://russdiplomag.com
купить диплом института
https://rudiplomisty.com
купить диплом
https://premialnie-diplomany.com
купить диплом автомеханика
https://frees-diplom.com
купить диплом университета
https://gosznac-diplomy.com
купить свидетельство о браке
https://diploms-originalniy.com
купить диплом
https://lands-diploms.com
купить аттестат за 9 класс
http://diploman-spb24.com
купить диплом техникума
http://kazdiplom.com
где купить диплом
http://volga-diplomy.com
купить диплом вуза
premialnie-diploms24.com
купить диплом института
https://premialnie-diplomy24.com
купить диплом автомеханика
https://premialnie-diplomas24.com
купить диплом бакалавра
www.premialnie-diploman24.com
купить диплом магистра
https://premialnie-diplomx24.com
купить диплом специалиста
https://premialnie-diplomix24.com
купить диплом техникума
www.premialnie-diplomik24.com
купить диплом фармацевта
www.premialnie-diplomans24.com
купить диплом врача
http://www.originality-diplomix.com
купить диплом института
www.russiany-diplomx.com
купить диплом института
www.russiany-diplomix.com
где купить диплом
www.premialnie-diplomx.com
где купить диплом
www.premialnie-diplomix.com
купить диплом автомеханика
diplomx-asx.com
купить диплом о высшем образовании
http://www.diplomix-asx.com http://diplomsagroups.com/kupit-attestat-shkoly/za-11-klass.html
купить диплом фармацевта
https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-о-среднем-образовании/
купить диплом вуза
https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-москва/
купить диплом фармацевта
купить диплом института
купить диплом специалиста
https://premialnie-diplomansy.com/купить-диплом-с-занесением-в-реестр/
купить диплом бакалавра
https://russiany-diplomans.com/attestat-9-klassov
купить дипломы о высшем
https://russiany-diplomans.com/diplom-magistra
купить диплом врача
https://russiany-diplomans.com/srednee-spetsialnoe-obrazovanie
купить диплом университета
http://aurus-diploms.com/diplom-tekhnikuma.html http://aurus-diploms.com/obrazovanie/kupit-diplom-s-zaneseniem-v-reestr.html http://aurus-diploms.com/diplom-magistra.html http://aurus-diploms.com/geography/kupit-diplom-v-ekaterinburge.html
купить диплом в москве
http://rudiplomisty24.com/аттестат-любой-школы-россии-с-2001-года http://rudiplomisty24.com/диплом-специалиста-российского-вуза rudiplomisty24.com/купить-диплом-пермь www.rudiplomisty24.com/купить-диплом-новосибирск
купить диплом кандидата наук
www.gosznac-diplomy.com/diplom-bakalavra gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-v-rostove-na-donu https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-v-kazani
купить диплом
diploman-asx.com/kupit-diplom-moskva http://www.diploman-asx.com/kupit-diplom-kolledzha http://www.diploman-asx.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii http://www.diploman-asx.com/kupit-diplom-sankt-peterburg
купить дипломы о высшем
купить диплом
www.diplom-belarus.com
купить диплом о среднем образовании
www.diplomi-price.com
купить диплом бакалавра
www.edu-digest.ru
купить диплом бакалавра
http://proobzh.ru
купить диплом техникума
edu-nt.ru/
купить свидетельство о браке
http://student-madi.ru
купить диплом в москве
http://dof-edu.ru
купить диплом бакалавра
http://www.proobzh.ru
где купить диплом
http://krsk-school47.ru education-ua.com/kupit-legalnyij-diplom-v-ukraine.html
купить дипломы о высшем
http://www.education-ua.com/attestat-diplom.html
купить аттестат за 9 класс
http://www.education-ua.com/zaporozhe.html
купить диплом специалиста
http://education-ua.com/kieve.html
купить дипломы о высшем
http://education-ua.com/odesse.html
купить диплом фармацевта
http://www.education-ua.com/summah.html
купить свидетельство о браке
www.education-ua.com/ternopole.html
купить диплом специалиста
education-ua.com/diplom-o-mediczinskom-obrazovanii.html
купить аттестат за 11 класс
education-ua.com/diplom-vyisshee.html
где купить диплом
www.education-ua.com/kupit-nastoyashhij-diplom-goznak.html
купить диплом магистра
www.education-ua.com/
купить диплом бакалавра
www.education-ua.com/diplom-texnikuma-kolledzha.html
купить диплом техникума
www.education-ua.com/diplom-magistra-ukrainskogo-vuza.html
купить диплом о среднем образовании
http://www.education-ua.com/diplom-o-mediczinskom-obrazovanii.html
купить аттестат за 11 класс
http://www.education-ua.com/diplom-medsestry.html
купить диплом
http://education-ua.com/diplom-nedorogo.html
где купить диплом
http://education-ua.com/kupit-diplom-novogo-obrazca.html
купить диплом института
education-ua.com/otzivi-pogelania.html
купить диплом в москве
http://education-ua.com/diplom-vyisshee.html
купить диплом врача
http://www.education-ua.com/diplom-uchilishha.html
купить диплом бакалавра
http://education-ua.com/diplom-s-registracziej.html
купить диплом техникума
http://www.education-ua.com/kupit-diplom-s-provodkoj-v-ukraine.html
купить дипломы о высшем
http://www.education-ua.com/diplom-specialista-ukrainskogo-vuza.html
купить диплом фармацевта
www.education-ua.com/diplom-uchilishha.html
купить диплом кандидата наук
http://education-ua.com/kupit-diplom-sssr-na-nastoyashhem-blanke.html
купить диплом института
http://www.education-ua.com/svidetelstvo-o-rozhdenii.html
где купить диплом
http://education-ua.com/svidetelstvo-o-smerti.html
купить диплом магистра
www.education-ua.com/svidetelstvo-o-brake.html
купить свидетельство о браке
http://education-ua.com/svidetelstvo-o-razvode.html www.zgorka.ru kurovskoye.ru www.jamdom.ru http://koleso-rf.ru/ www.spbmedu.ru http://zheldor-city.ru/ www.elsogroup.ru http://mezhdunarodnik.ru/ www.mgeu.ru http://http://medinkur.ru/ http://deti-journal.ru/ www.profkniga.ru www.tdgoodwin.ru zurbazar.ru http://http://edu-osa.ru/ http://http://nfrap.ru/ www.tech-edu.ru www.rusblues.ru moy-bereg.ru http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii https://originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil www.originaly-dokuments.com/gorod/vologda www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass www.originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg www.originaly-dokuments.com/attestaty http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter http://www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk https://originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg www.originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/orjol https://originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra https://originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher https://originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить диплом о среднем образовании
originality-diplomans.com
купить диплом магистра
https://rudiplomis24.com/
купить диплом фармацевта
lands-diplom.com
купить диплом в москве
https://gosznac-diplom24.com/ diploman-doci.com
купить диплом университета
http://https://originality-diplomas.com/
купить диплом специалиста
https://rudiplomis24.com/
где купить диплом
https://lands-diplom.com/
купить диплом ссср
http://https://gosznac-diplom24.com/ aurus-diplom.com
купить дипломы о высшем
https://originality-diplomas.com/
купить диплом ссср
https://rudiplomis24.com/
купить диплом ссср
lands-diplom.com
где купить диплом
gosznac-diplom24.com aurus-diplom.com
купить диплом кандидата наук
https://originality-diplomas.com/
купить диплом
www.rudiplomis24.com
купить диплом о среднем образовании
www.lands-diplom.com
купить диплом о среднем специальном
gosznac-diplom24.com www.diploman-doci.com
купить диплом врача
https://ufa.arena-diplomi24.com/ www.tyumen.arena-diplomi24.com https://frees-diplom.com/drugie-dokumenty/svidetelstvo-o-razvode купить диплом медсестры Купить диплом о среднем образовании Купить диплом о среднем техническом образовании Купить диплом в Нижнем Тагиле Купить диплом фельдшера https://russiany-diplomix.com/kupit-diplom-v-kazani https://russiany-diplomx.com/kupit-diplom-voronezh http://https://russiany-diplomana.com/kupit-diplom-moskva russiany-diploman.com https://russiany-diplomany.com/kupit-diplom-chelyabinsk http://https://russiany-diplomas.com/kupit-diplom-feldshera www.gosznac-diplom.com gosznac-diplom24.com gosznac-diploms.com Купить диплом Нижний Новогород Купить аттестат за 11 классов Купить диплом Нижний Новогород http://http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-menedzhera.html Купить диплом Тверь Купить диплом в Казани Купить диплом в Краснодаре Купить диплом в Челябинске Купить свидетельство о разводе Купить диплом в Казани Купить диплом в Омске Купить диплом в Волгограде Купить диплом в Казани http://https://goznakov-diplom.com/svidetelstvo-o-rozhdenii www.goznakov-diploms.com www.goznakov-diplomy.com http://https://goznakov-diploma.com/diplom-s-reestromkupit-kupit goznakov-diploman.com www.goznakov-diplomans.com http://https://goznakov-diplomx.com/kupit-diplom-v-krasnodare https://diploman-doci.com/diplom-farmatsevta nudifier free