Олег Собуцький: Турнір в США — новий виклик для ветеранської збірної України

Автор Vobler Дата 25.11.2016 в 19:18 | Раздел Главное, Фото | Мнений 0

15183851_1270219919707257_1873483076_oВсеукраїнське турне Національної збірної України серед ветеранів стало однією з головних подій у вітчизняному футболі в році що минає. Команда легендарних українських футболістів минулих років, очолювана знаменитими Анатолієм Дем’яненком та Володимиром Лозинським, провела близько тридцяти матчів, об’їхавши країну від сходу до заходу. Всі поєдинки збірної були присвячені підтримці українських військових у Зоні АТО. Футбольний рік для «дрім тім» на цьому не закінчується.15205547_1270219913040591_50598573_o

Попереду одна із головних родзинок турне — участь у представницькому міжнародному турнірі в США! З яким настроєм команда вирушає на інший кінець світу, розповів куратор збірної в системі ФФУ Олег Собуцький.

— Перш за все, хочу подякувати всім гравцям і тренерам нашої команди. Вони неймовірні професіонали, чудові люди і справжні патріоти своєї країни. Впродовж року ми кожні вихідні виїжджали в нові міста, в цілому зігравши тридцять матчів в більшій половині областей країни. Окрема розповідь, звичайно, ігри в Зоні АТО. Були в Попасній, Волновасі, Білокуракині… Всі футболісти без жодних питань виїжджали в ці далеко не самі спокійні міста, зустрічалися з військовими, місцевими жителями і, звичайно, найголовнішим пунктом нашої поїздки ставав дружній матч з місцевою командою. Ще одним із наших завдань, яке було поставлене президентом ФФУ Андрієм Павелком на презентації збірної в лютому нинішнього року — популяризація футболу. На матчі наших знаменитих гравців приходили тисячі глядачів, панувала чудова атмосфера. Автографи, спільні фото… Вважаю, вмінню прославлених ветеранів спілкуватися з простими вболівальниками можуть повчитися і нинішні «зірки» футболу.

— 30 матчів, більше половини регіонів України… За якими критеріями вибирали місце проведення кожного нового поєдинку?

— Перш за все, ми не ділимо Україну за географічним принципом. Для нас всі області, всі міста рівні, ми із задоволенням відгукуємося на запрошення приїхати як на схід, так і на захід. Зараз про збірну, її важливу місію підтримки єдності та миру в нашій країні, дізналися в регіонах, надходять запити на проведення матчів. Відбою від бажаючих немає, збірну раді бачити всюди! Ми ж намагаємося нікому не відмовляти, ретельно плануючи розклад матчів. Повну організаційну підтримку збірній надають Федерація футболу України та ТОВ «Агробізнес».

15225346_1270219909707258_934844035_o

— Виїзди в які регіони запам’яталися найбільше?

— Безумовно, це всі матчі в Донецькій та Луганській областях, в містах зруйнованих війною і наближених до лінії розмежування. Там найкраще розумієш, наскільки важливий мир на нашій землі. Люди за лічені дні залишилися без даху над головою, без роботи, багато хто втратив рідних і близьких. Зрозуміло, наша збірна не може допомогти всім, вирішити глобальні питання. Це обов’язки політиків та місцевої влади. Ми ж намагаємося подарувати людям гарний настрій і надію на краще. Якщо з футбольного матчу йде задоволена дитина, в її руках програмка з автографами футболістів, на шиї шалик збірної України, а в телефоні кілька спільних фото, для нас це і є головним результатом. Що стосується інших регіонів, ми не знімаємо з себе поставленого керівництвом ФФУ завдання популяризації футболу. Наприклад, у Вінниці зіграли матч до 20-річчя участі «Ниви» в Кубку Кубків, в Тернополі з нагоди 50-річчя місцевого економічного університету. А в Шепетівці традиційний вже поєдинок на підтримку наших військових. І що ви думаєте? Стадіон вперше за останні два десятиліття, з часів виступів «Темпа» у вищій лізі, був заповнений вщерть.

— Хто з відомих футболістів викликає найбільший інтерес у глядачів?

— Можу перерахувати всю команду, кожен з гравців — це особистість, яка залишила яскравий слід в українському футболі. Дем’яненко та Рац, Маркевич і Яремчук, Косовський та Нагорняк… У нашій команді зібрані футболісти п’яти останніх десятиліть — від Кузнєцова і Даміна, які з «Динамо» перемагали в 70-ті роки, до наших сучасників Єзерського та Свідерського. Таке переплетення гравців різних поколінь і є однією з родзинок збірної. Один може провести весь матч, інший вийти на п’ять хвилин. Це не найголовніше. Футболісти зустрічаються і спілкуються, для них кожен новий виїзд в радість. Про уболівальників і говорити не доводиться, відвідуваність наших матчів анітрохи не нижча, ніж у багатьох професійних команд вищої ліги.

— Турнір у США – поступовий перехід від всеукраїнського туру до світового турне?

— На іншому континенті ми ще не були, а по Європі чимало поїздили. Все почалося з нашої участі на відкритих Всеєвропейських іграх у Франції. Ми там зайняли перше місце, у фіналі перемігши збірну Бразилії! Потім підтримали національну збірну на її шляху до фінальної частини Євро-2016, зігравши в Словенії дружній матч. У нинішньому році були виїзди в Молдову та Угорщину, на грудень заплановані Іспанія та Португалія. Що стосується турніру в США, нам було дуже приємно і почесно отримати запрошення від організаторів. У складах суперників виступають багато українців, які нині живуть в Америці. В Чикаго одна з найбільших українських діаспор, зустріч із якою для збірної в місцевому українському культурному центрі стане дуже важливою частиною нашого візиту. Ми хочемо представити Україну з найкращого боку і на футбольному полі, і за його межами.

�обави�� �екламное об��вление


Loading...

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>